Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Strona główna » Jak unikać grzechu? » Czy jestem grzesznikiem? - Oczekuje pomocy.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ja, jako katolik...
 Post Wysłany: Poniedziałek, 21 Lipiec 2008, 02:04 

Ja jako katolik (a z pewnością nim jestem) uważam, że wszelkie kościelne wygłupy z nonsensownymi ceremoniami są głupie. Spowiedź przypominająca przesłuchanie SB i do tego stroje pseudo kapłanów przypominających średniowiecze a nawet znacznie odleglejsze czasy. To straszenie staje się śmieszne. Jako katolik uważam, że stroje duchownych są jakby tęsknotą za absolutną władzą faraonów. Co prawda byłem tylko ochrzczony bez udziału swojej woli ani świadomości i mimo iż do komunii świętej nie przystąpiłem, katolikiem jestem. Nie z własnej woli, lecz statystycznym polskim katolikiem, wbrew własnej woli, ciągle jeszcze i może na zawsze. Dawniej 100% popierała PZPR, teraz 100% to katolicy. Wielebny Ojcze Apostole, czy moje myśli są grzeszne? Ciekawe ilu jest takich statystycznych katolików w tym kraju.

Temat postu: Re: Ja, jako katolik...
 Post Wysłany: Środa, 30 Lipiec 2008, 14:07 

Ja jestem takim katolikiem jak ty i takim jak ty, to znaczy z mianowania przez państwo. Dla mnie jest dziwne, że duchowieństwo niby wielbi Jezusa, a wszędzie umieszcza go umarłego na krzyżu. Nie wyobrażam sobie, bym kogoś bliskiego, z rodziny potraktował w taki sposób. Obnażyć zwłoki na widok publiczny i do tego powielać ten obraz montując go w każdy zakamarek kraju, europy i innych kontynentów. Może wszyscy do tego przywykli, ale dla mnie jest to brak poszanowania człowieka, Boga, czy jak tam sobie ktoś woli. Tak więc jako katolik, sprzeciwiam się temu.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Strona główna » Jak unikać grzechu? » Czy jestem grzesznikiem? - Oczekuje pomocy.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość