www.rozmowy.jpn.pl
https://rozmowy.jpn.pl/

jestem donosicielem
https://rozmowy.jpn.pl/viewtopic.php?f=9&t=45
Strona 1 z 1

Autor:  Baltazar [ Czwartek, 6 Marzec 2008, 02:25 ]
Temat postu:  jestem donosicielem

Najprawdopodobniej każdego dnia popełniam grzech przeciwko bliźniemu swemu. Weszło mi to w nałóg i już nie pracuje bo nie mogę ciężko pracować. Chodzę po znajomych i podpytuje o różne rzeczy za parę groszy. Dużo z tego nie mam ale wyżyje i mieszkanie opłace. Nie wiem czy jeśli mi cośopowiadają sami, bez mojego pytania a ja to powtarzam za drobne pieniążki to czy to też jest grzechem? Czy inni donosiciele też mają wyrzuty sumienia?

Autor:  Apostol [ Czwartek, 6 Marzec 2008, 12:53 ]
Temat postu:  Re: jestem donosicielem

Synu zbłądziłeś. Oczywiście źle czynisz biorąc za to pieniądze. Musisz zatem udać się do swojej parafii i wyspowiadać się z tego grzechu. Musisz w spowiedzi wyjawić to co mówiłeś o kim i kiedy, wszystko z największymi szczegółami, co tylko pamiętasz, mów powoli i wyraźnie a odkupienie twoich win zbliży się do ciebie, amen.

Autor:  Baltazar [ Czwartek, 6 Marzec 2008, 19:07 ]
Temat postu:  Re: jestem donosicielem

A jeśli o tym wszystkim opowiem przy spowiedzi i o problemach tych ludzi i moich to nie będzie to grzechem? Przecież będę robił to samo, tylko za darmo. Moje sumienie i dusza będą czyste?

Autor:  Apostol [ Czwartek, 6 Marzec 2008, 19:12 ]
Temat postu:  Re: jestem donosicielem

Synu grzeszysz słowami które tu wypisujesz. Nie porównuj kapłana do oprawcy który ci płaci za czynienie grzechu. W spowiedzi opowiadasz swoje złe uczynki Panu Niebieskiemu a kapłan jest jedynie pośrednikiem twoich słów kierowanych do Pana. Kapłan nie płaci ci za to jak czynią to oprawcy a poza tym spowiedź jest lekarstwem dla twojej duszy, amen.

Autor:  Baltazar [ Czwartek, 6 Marzec 2008, 19:16 ]
Temat postu:  Re: jestem donosicielem

To znaczy że mam robić to samo i nie brać za to pieniędzy i to będzie lekarstwo dla mojej duszy? To co z moim nienakarmionym ciałem? W zdrowym ciele zdrowy duch a jak będę to robić za darmo, to będzie odwrotnie.

Autor:  Apostol [ Czwartek, 6 Marzec 2008, 19:19 ]
Temat postu:  Re: jestem donosicielem

Nic synu polory w sobie nie masz a do tego zrozumienie wiary jest dla ciebie obce. Nadzieja jak w każdym ciężkim przypadku, a bez wątpienia takowym jesteś, w zastępach egzorcystów, którzy szatana z twojego ciała wypędzą by nie spółkował w nim z twoją zbłąkaną duszą. Będę się modlił wspólnie z Ojcem Pustelnikiem za twoją grzeszną duszę, amen.

Autor:  Baltazar [ Czwartek, 6 Marzec 2008, 19:21 ]
Temat postu:  Re: jestem donosicielem

To ja dziękuje za modlitwę i może ja się sam za siebie pomodlę, amen.

Autor:  Marek Rajski [ Poniedziałek, 2 Grudzień 2013, 15:24 ]
Temat postu:  Re: jestem donosicielem

Wielebny Ojcze.
Nie mogę porzucić donosicielstwa ponieważ płaci mi za to policja i przymyka oczy na różne drobne kradzieże . Gdybym tego nie robił , to jak utrzymam szóstkę dzieci i żonę. Od dziecka byłem donosicielem . W przedszkolu już skarżyłem i wskazywałem porywaczy zabawek . W szkole mówiłem nauczycielom kto się nie nauczył i nie odrobił pracy domowej . Nie umiem nic innego robić i w żaden inny sposób nie utrzymam rodziny . A czy głodna rodzina to nie grzech ?

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/